Bycie właściwym adwokatem potrzebuje połączenia ogromnego poziomu inteligencji, silnych umiejętności analitycznych i umiejętności efektywnego komunikowania się (w mowie i piśmie). Poza tym dobrzy prawnicy zazwyczaj odczuwają zamiłowanie do wyznaczonej specjalizacji prawnej lub też praktyki oraz w niej doskonalą się jako profesjonalista, co sprzyja dużemu zaangażowaniu w pracę.

adwokat Kraków

Dobry mecenas – co jeszcze go cechuje?
Poza powyższymi atrybutami udani adwokaci to również tacy, jacy rozumieją także intencje własnych kontrahentów i opowiadają się za nimi. Muszą też być dobrymi słuchaczami. By przekonująco walczyć o swojego Klienta na sali sądowej – potrzebne są również idealne umiejętności dotyczące mów publicznych.

prawo imigracyjne Kraków

Dobry adwokat musi także być w stanie wyrażać się:
•    klarownie,
•    przekonująco,
•    treściwie.

To pomoże mu pokazać przeróżne argumenty przed sądem oraz innymi osobami powiązanymi ze sprawą.

prawo sportowe Kraków

Zdrowy osąd – jedna z najistotniejszych cech należytego adwokata
Zdolność wyciągania roztropnych, spójnych wniosków lub założeń z ograniczonych wiadomości jest niezbędna oraz jej należy wyszukiwać u właściwych prawników. Jednocześnie ten sam prawnik musi umieć krytycznie rozważyć te osądy, by zdołać przewidzieć potencjalne obszary słabości w swojej argumentacji, przeciwko jakim wypada się umocnić.

Podobnie, wyśmienity adwokat być w stanie dostrzec słabości w sporze po przeciwnej domenie konfliktu. Zdecydowanie jest to też częścią zdolności godziwego osądu. Jest jeszcze wiele innych, znaczących cech stosownego adwokata, jakkolwiek te wyżej wymienione są zdecydowanie jednymi z najważniejszych.